KONST / Litografier / Färglitografier 12409193
nr 1240 9193
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), gubbe, Signerade. Motivet: 12x9,21x15,11x15
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2019
kl 18:57:15
5/3 20:37:21
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren